educatie
 

1984-1987

Amsterdamse Academie voor Beeldende Vorming

eerste graads textiele werkvormen

 

1980-1984

d'Witte Lelie Amsterdam 

tweede graads Textiele werkvormen

tweede graads Tekenen

 

prijzen 
 

2012

Zilveren krekel voor de kostuums in de voorstellingen Mehmet De Veroveraar en Pinokkio

 

2011

De Wijnberg Scenografie Prijs 

 

lesgeven & projecten 
 

2015 

Doceert kostuumontwerpen

aan de afdeling scenografie theaterschool Amsterdam (AHK)

 

Begeleiding theatervormgeving

van '10 ways to know us' door Theatre Day Productions in de Gaza strook.

 

Uitgezonden naar PQ in Praag door Platform Scenography voor het Nederlands paviljoen.

 

 

2014 

Doceert kostuumontwerpen aan de afdeling scenografie van theaterschool Amsterdam (AHK)

 

Geeft theatervormgeving workshop bij Theatre Day productions in de Gaza strook  

 

 

2009 

Doceert kostuumontwerpen aan de afdeling scenografie van theaterschool Amsterdam (AHK)

 

Kostuumsymposium voor het lectoraat theatrale maakprocessen van de HKU ism Joost van Wijmen 

 

Opening Hermitage Amsterdam 

     Jurken en t-shirts voor etalage museumwinkels 

 

 

2002 

Werkt bij Theatre Day productions in de Gaza strook

 

 

1990 

Schoen design project 

 
 

 

 

 

kostuumontwerp  

2019

Mit der Faust in die Welt Schlagen (Staatstheater Dresden)

Technostalgia (Ulrike Quade Company)

The Fairy Queen (Ulrike Quade Company)

Scrooge (Toneelgroep Het Volk)

2018

De Vrekkin (NTjong)

De Krijtkring (De Toneelmakerij)

Aardappelvreters (Silbersee)

I call my brothers (De Toneelmakerij en danstheater Aya) 

Spijker (De Toneelmakerij)

Frozen Beauty (Festival Cement)

2017

Der Sturm (Düsseldorfer Schauspielhaus)

Lorentz lab (Teylers Museum) 

Zwaar metaal (Rudolphi Producties en Theatergroep Carver)

Lord of the flies (NTjong)

Lear (De Toneelmakerij)

2016  

Potters Beesten (Via Rudolphi & Rieks Swarte Kunst) 

Leuk! (De Toneelmakerij)

Pauperparadijs (Tom de Ket)

Enkeltje Amsterdam (De Toneelmakerij) 

In mijn hoofd ben ik een dun meisje (NTjong) 

2015

Alice in Wonderland (Maastheater)

Het begin van alles (De Toneelmakerij) 

Polleke (NTjong) 

De Perzik van Onsterfelijkheid (Stichting Swarte Kunst) 

Het zwembad (Carver 'special edition') 

Macbeth (De Toneelmakerij icm ICK) 

Het schaap Veronica (NTjong) 

 

2014

Alleen op de wereld (Maastheater)

Bug (Jacob Ahlbom) 

Leo & Lena (NTjong) 

Metro (De Toneelmakerij) 

Dood van een handelsreiziger (Stadtheater Dortmund) 

Dagvlieg  (Rene van 't Hof) 

Welkom in de famillie (De la Mar) 

 

2013

Opstand van de nerds (Bonte Hond) 

To be not to be (Het Zuidelijk Toneel) 

In Croce (Stichting Wolf) 

Wij (Project Wildeman) 

Ontspoord (De Toneelmakerij) 

Zebra Zebra (NTjong) 

Branden (Stadtheater Dortmund) 

 

2012

Vertellingen van 1001 nacht (Het Zuidelijke Toneel) 

Mehmet de Veroveraar (De Toneelmakerij) 

Pinokkio (De Toneelmakerij) 

Wer hat angst für Verginia Woolf (Stadtheater Dortmund) 

 

2011

Jip en Janneke (Firma Rieks Swarte, Bos thetaer producties)

Mahagonny (Zuidelijk Toneel)

George & Mildred (Stichting Spinnekop)

Koolzaad (Bonte Hond) 

Emigma Variaties (Theater EA)

Fanny & Alexander (De Toneelmakerij)

De Storm (De Toneelmakerij) 

 

2010 

Op hoop van troots (Theater EA)

Zwart dier treurigheid (het Syndicaat)

Thaiboksverdriet (De Toneelmakerij) 

 

2009 

De Bus (Het Syndicaat) 

Annie (De Toneelmakerij)

Wie is er bang voor Virginia Woolf.. (Onafhankelijk Toneel) 

Brigadier Fubof het eeuwig menselijke (Theatergroep Carver ism met Gummbah) 

On Chesil Beach (Bonheur) 

De zomer van Avya (De Toneelmakerij)  

   decor en kostuum 

Aap (theatergroep EA) 

Game Jan Stichting (Lange Poten/ Carla Mulder) 

Kees de Jongen (De Toneelmakerij) 

 

2008 

God's wachtkamer (Theatergroep Carver) 

Die Zauberflote (Nationale Reisopera) 

Bombay (Tropenmuseum Junior en Huis aan de Amstel)

Meisje Loos (Stichting Lange Poten/ Carla Mulder) 

  kostuumontwerp samen met Roos Smith 

Batte (Huis aan de Amstel, Wederzijds en de schouweburg Haarlem) 

De grote verkiezingsshow (Het Zuidelijk Toneel) 

Kassandra (Huis aan de Amstel en Wederzijds) 

  decor en kostuum 

 

2007 

Liuwehert (Tryater) 

Wankel Evenwicht (Theatergroep Craver en Onafhankelijk Toneel) 

Voorbijgangers (Theater Maatwerk) 

De Kopvoeter (Het Syndicaat) 

Stormgek (Huis aan de Amstel) 

Tucht (Theatergroep Carver) 

Lust en Vraatzucht (Het Syndicaat) 

Huisvuil (Huis aan de Amstel) 

De kortste eeuw (Orkater) 

Tante Patent (Firma Rieks Swarte)

 

2006 

Banden (Theatergroep Carver) 

Hof van Haile (Orkater)

Ziek (Huis aan de Amstel)

Uitgeburgerd? (Bellevue)

Stills (Stichting Lange Poten)

Lieuwehert (Tryater)

Wankel evenwicht (Carver/ Onafhankelijk Toneel)

 

2005 

Virginia Woolf (onafhankelijk Toneel) 

Moskou Moskou (Bos Theaterproducties)

Lapidarium (Theatergroep Carver)

Aletta Jacobs (Atelier D)

De kortste eeuw (Okater)

Sweet Charity (Mar Vijn Theaterproducties)

Schilpad met roos en mes (Onafhankelijk Toneel)

Aan de overkant (Huis aan de Amstel)

 

2004 

Zuur (Theatergroep Carver)

Bouwmeester Solness (Onafhankelijk Toneel)

Ik (Orkater)

Klinghoffer (Onafhankelijk Toneel)

Don Carlos (Huis aan de Amstel)

 

2003 

Onbegonnen werk (Theatergroep Carver) 

Caligula (Onafhankelijk Toneel)

De hongerende weg (Forma Rieks Swarte / Huis aan de Amstel)

Silent dinner (Atelier D)

Samson (De Nederlandse Opera)

 

2002 

Pi Po Pu Pa & Pe (Carver, feuilleton deel 4)

Plattee (De Nationale Reisopera)

Decor Sloof  (Lunchpauze voorstelling Bellevue)

Ubu Roi (Firma Rieks Swarte)

 

2001 

Pi Po Pu Pa & Pe (Carver, feuilleton deel 1t/m 3) 

Haroun en de zee van verhalen (RO Theater)

Alice (Firma Rieks Swarte)

Borkman (Toneelgroep Amsterdam)

Vita & Virginia (Theatergroep Caroussel)

De Trojaansen (Onafhankelijk Toneel)

 

2000

Dramaturgie De dag dat mijn broer niet thuiskwam (Huis aan de Amstel)

Zusje Harmonica (Het Paleis Antwerpen/ Firma Rieks Swarte)

Het weer (Carver)

5000 vingers (RO theater / Theatergroep Vis a Vis)

De Hollandsche revue (Firma Rieks Swarte)

Het ongeluk (Onafhankelijk Toneel)

Abigails Party (Caroussel)

 

1999

Ex (Theatergroep Carver) 

De ernst van Ernst (Theatergroep Caroussel) 

King Arthur (Co- productie Theatergroep Maccus/ Huis aan de Amstel/ Combattimento Consort Amsterdam) 

Het panorama van de eeuw (Firma Rieks Swarte) 

 

1998 

Hondje (Co-productie Ro-theater / Firma Rieks Swarte) 

In de greep van het kwaad (Theatergroep Caroussel) 

Rodelinda (Co-productie Onafhankelijk Toneel / Combattimento Consort Amsterdam 

Vrouw van de zee (Onafhankelijk Toneel) 

Alice (Co-productie Firma Rieks Swarte) 

De verbouwing (Theatergroep Carver) 

Hedda Gabler (Theatergroep Caroussel) 

 

1997 

Kleine Sofie en Lange Wapper (Firma Rieks Swarte / Ro-theater)

Woolf & Bell (Theatergroep Caroussel) 

Fly Away (De Toko/ Arjan Ederveen) 

The rake's progress (Onafhaneklijk Toneel) 

Fred (Theatergroep Carver) 

Tramlijn Begeerte (Theatergroep Caroussel) 

Parijs in de XXe eeuw (Toneelschuur Haarlem/ Firma Rieks Swarte) 

Decor van drie oude mannetjes die niet dood wilden (St. Hussaarts en van Lohuizen) 

 

1996

Decor Rattekind (St. Hussaarts en van Lohuizen) 

Heden Toekomstmuziek (Onafhankelijk Toneel) 

Opening Arena (ID Cultuur (IDTV))

Dag en Nacht (Caroussel) 

Het grote hoofd (Theatergroep Carver) 

Edmund Ironside (Firma Rieks Swarte) 

Hamlet (Onafhankelijk Toneel) 

 

1995 

De Carpenters (Theatergroep Caroussel) 

Een kleine Romeo en Julia (Huis aan de Amstel) 

Heuvels van blauw (Speeltheater Gent) 

Het beroep van Mrs. Warren (Caroussel) 

Hyde (Toneelschuur Haarlem) 

Heb je mijn kleine jongen ook gezien (St. Hussaarts en van Lohuizen) 

De witte hal (Theatergroep Carver) 

1001 nacht (Toneelschuur Haarlem) 

 

1994 

regie de Pokdalige Wereld (Toneelschuur Haarlem) 

De Dresser (Onafhankelijk Toneel) 

Kniertjes knie (Lantaarn/ Het Venster) 

Hotel Marlowe (Caroussel) 

Hedenavond (Toneelschuur Haarlem) 

Ware liefde (Carver) 

 

1993

De bedelaarsopera (Het Zuidelijk Toneel) 

Grietje en Hans (SKON) 

Theater van het geheugen (Toneelschuur Haarlem) 

Stelling (Onafhankelijk Toneel/ Dansersstudio Beppie Blankert) 

Dracula (Toneelschuur Haarlem) 

Gebroeders Leeuwenhart (Firma Rieks Swarte/ Toneelschuur Haarlem) 

 

1992 

Decor Overzee (Berbee en Rudolphi) 

Wind in de wilgen (Ro theater) 

Kras (Lantaarn / Het Venster) 

Frankenstein (Toneelschuur Haarlem) 

Lustspel (Toneelschuur Haarlem) 

 

1991 

Decor Mahlzeit (Toneelschuur Haarlem) 

The 2 P.M. Session (bedrijfsfilm De Beeldenstorm BV) 

Cosi fan tutte (Opera Northen Ireland) 

Potters beesten (Firma Rieks Swarte / Toneelschuur Haarlem) 

De Gijsbrecht (Toneelgroep Amsterdam) 

 

1990

Een kwestie van twee (Theater van het Oosten) 

Cruelty and reconciliation (De Nieuwe Dansgroep) 

Icarus (Engelenbak) 

 

1989 

Banzara (Holland Festival / Off Holland) 

Koeman en Co (Moving Images / NOS) 

Xeno (Dansacademie Amsterdam (AHK))

Notre disque est tordu (De Nieuwe Dansgroep) 

Confined to the earth (De Nieuwe Dansgroep) 

Het tapijt (Stichting Toneelschuur Producties Haarlem) 

 

1988 

De maestro (Impressariaat Wim Visser) 

Giulio Cesare (Koninklijk Conservatorium Den Haag) 

 

1987 

Cabinet voor natuur en kunst (Shaffy theater) 

 

1986

El Escorial (Stichting Toneelschuur Producties)